DROW IMPARATORLUGU ITTIFAKI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DROW IMPARATORLUGU ITTIFAKI

DrowLarın buluşma noktası

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Rap nedir?

YazarMesaj
Misafir
Misafir

Rap nedir? Empty
MesajKonu: Rap nedir?   Rap nedir? Icon_minitimeÇarş. Tem. 16, 2008 3:23 pm

ayBen`e göre mi desek acep xD

ayBen diyor ki:
Rap benim hayat felsefem
Rap benim için doğrular ve ufkumu aydınlatan parıltı
Ben onu ustasından öğrendim
Rap benim hayatımın son gerçeği,
Rap benim geleceğimin ilk perdesi
Rap benim kalbimin aynası,rap hayallerimin yek paydası.
Yolu yok bükülemedi bu dil,karalanamadı rapim
Her daim dillere pelesenk oldum
ama yıkılamadım,hiç susturulamadım bu gerçek
Her sahnede varım,her yerde var adım
Doğru bildiğimi yapıyorum ve yine sana kulak asmadım
Sus ben böyle mutluyum gel de sustur adamım
bebektim rapi tanıdığımda,her yaşımda çınladı kulağımda
Adını bilmeden sevdiğim oldu,
Bu Güne dek yürüdük bu yolda
Öyle kolay değil ben emeğimi verdim
Rap adına yaptığım her üretim benim alın terim
İlham kaynağım deneyimlerim.

Rap lirikler kullanılarak ve genellikle sözlerin birbirinin arkasına uyumlu bir sekilde gelmesiyLe olusur [Sago hariç.. Onun tarzı bambaska..] cheers

En son Rapher tarafından Çarş. Tem. 16, 2008 3:28 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

Rap nedir? Empty
MesajKonu: Geri: Rap nedir?   Rap nedir? Icon_minitimeÇarş. Tem. 16, 2008 3:27 pm

arkadasLar.. RapLe ilgilenenLer asağıdaki linklere tıklayabilirler cheers

www.rap6.org
xdarkswordx
droW
xdarkswordx

Erkek Mesaj Sayısı : 84

Rap nedir? Empty
MesajKonu: Geri: Rap nedir?   Rap nedir? Icon_minitimeÇarş. Tem. 16, 2008 4:12 pm

rap demek ceza demek Very Happy Very Happy Very Happy
http://xxdarkswordxx.azbuz.com
Misafir
Misafir

Rap nedir? Empty
MesajKonu: Geri: Rap nedir?   Rap nedir? Icon_minitimeÇarş. Tem. 16, 2008 4:48 pm

Ceza'da kimmi$? Rap demek Rapher demek.. 'The Rapherz' cheers
xdarkswordx
droW
xdarkswordx

Erkek Mesaj Sayısı : 84

Rap nedir? Empty
MesajKonu: Geri: Rap nedir?   Rap nedir? Icon_minitimeÇarş. Tem. 16, 2008 8:24 pm

Very Happy Very Happy Very Happy ASIL RAP NEDİR?

Rap nedir? Sordugun kisiye ve hangi jenerasyondan olduguna bagli olarak "RAP" terimi farkli anlamlara bürünür. Bir noktada rap her söylenene muhalefet olan bir insanin sizi oyuna getirmek, inandirmak için mazeretler uydurma çabasidir. 70' li yillarda rap, sizi ikna etmek kullanilan sözcüklerdir. Bu, özellikle de bir kadindan cinsel çikarlar elde etmeye çaliþan genç bir erkegin uyguladigi yönteme verilen isimdi. Günümüzde ise rap, müzigin temposuna uyarlanarak söylenen kafiyeli sözlerdir.
Hiphop kültürünün içindeki baslica dört elementden biridir. Ve diger elementler DJ'lik, Break Dance ve Grafiti, Hiphop'i yeterince yaygin hale getiremedigi için rap yillar boyunca degisim geçirmistir. Rap sözcügü daima bu aktiviteyi açiklamak için kullanilmamistir. Müzigin temposuna uygun olarak kafiyeli sözler söylemek Mc' lik olarak adlandirildi. Rap terimi '79 yilinda kesfedilen iki kayit sayesinde hiphopla özdeslesmis gibi görünüyor
http://xxdarkswordxx.azbuz.com
Misafir
Misafir

Rap nedir? Empty
MesajKonu: Geri: Rap nedir?   Rap nedir? Icon_minitimePerş. Tem. 17, 2008 8:19 am

xdarkswordx demiş ki:
Very Happy Very Happy Very Happy ASIL RAP NEDİR?

Rap nedir? Sordugun kisiye ve hangi jenerasyondan olduguna bagli olarak "RAP" terimi farkli anlamlara bürünür. Bir noktada rap her söylenene muhalefet olan bir insanin sizi oyuna getirmek, inandirmak için mazeretler uydurma çabasidir. 70' li yillarda rap, sizi ikna etmek kullanilan sözcüklerdir. Bu, özellikle de bir kadindan cinsel çikarlar elde etmeye çaliþan genç bir erkegin uyguladigi yönteme verilen isimdi. Günümüzde ise rap, müzigin temposuna uyarlanarak söylenen kafiyeli sözlerdir.
Hiphop kültürünün içindeki baslica dört elementden biridir. Ve diger elementler DJ'lik, Break Dance ve Grafiti, Hiphop'i yeterince yaygin hale getiremedigi için rap yillar boyunca degisim geçirmistir. Rap sözcügü daima bu aktiviteyi açiklamak için kullanilmamistir. Müzigin temposuna uygun olarak kafiyeli sözler söylemek Mc' lik olarak adlandirildi. Rap terimi '79 yilinda kesfedilen iki kayit sayesinde hiphopla özdeslesmis gibi görünüyor

HakLısın.. Burada ben bu açıkLamayı yapsam kaç kişi anLar? O sadece Rap'Le tanısmaLarı icin kısa bir acıklama' pirat

Rap nedir?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» RocK nedir ?